Strona główna

  • strict warning: Non-static method view::load() should not be called statically in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/views.module on line 879.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_validate() should be compatible with views_handler::options_validate($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter::options_submit() should be compatible with views_handler::options_submit($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_handler_filter_boolean_operator::value_validate() should be compatible with views_handler_filter::value_validate($form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/handlers/views_handler_filter_boolean_operator.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_style_default::options() should be compatible with views_object::options() in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_style_default.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_validate() should be compatible with views_plugin::options_validate(&$form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.
  • strict warning: Declaration of views_plugin_row::options_submit() should be compatible with views_plugin::options_submit(&$form, &$form_state) in /var/www/stawiski.pl/parafia.stawiski.pl/modules/views/plugins/views_plugin_row.inc on line 0.

Witamy na naszej parafialnej stronie

Rekolekcje wielkopostne 2018

Rekolekcje w Szkole Podstawowej

Wielki Post to czas darowany przez Boga służący rozważaniu Męki Zbawiciela oraz nawróceniu serca. Dobrym momentem w przeżywaniu największych tajemnic naszej wiary i odnowienia relacji z Jezusem są rekolekcje. Ćwiczenia duchowe w naszych szkołach odbywały się w dniach 28.02-02.03. 2018. W tym roku prowadzili je: ks. Andrzej Surdykowski oraz siostra Marlena ze zgromadzenia sióstr Służek z Łomży. Hasło tegorocznych rekolekcji brzmiało: „Odkryć prawdziwą radość”. Uczniowie zatrzymali się pierwszego dnia nad tematem odkrywania prawdziwej radości w swoim życiu. Drugi dzień to zastanowienie się nad tym co radość zabiera. Tego dnia w sakramencie pokuty Jezus zabrał z serc dzieci oraz młodzieży to co zakłóca radość. Ostatni dzień rekolekcji to „naładowanie” prawdziwą radością. Młodzież uczestniczyła w koncercie „Wyrwanych z niewoli”, którzy z entuzjazmem dzielili się doświadczeniem radości i przeżywanej wiary. Tego dnia była okazja do dziękczynienia za pięknie spędzony czas. Msza św.

Półkolonie parafialne 2018

W tym roku w dniach 22-26 stycznia już po raz piąty w parafii Stawiski zostały zorganizowane półkolonie parafialne w czasie ferii dla dzieci i młodzieży. Zorganizowany wypoczynek przez parafię cieszył się dużym zainteresowaniem najmłodszych parafian. Czas kilku dni przyświecało nam hasło: „Narodzeni z Ducha”. Mogliśmy we wspólnocie 100 osób, słuchać katechez o Duchu św, zintegrować się w utworzonych grupkach, wychwalać Boga przez śpiew i zabawę. Pierwszego dnia nastąpił podział na grupki, tworzyliśmy plakaty oraz skupiliśmy się nad utworzeniem charakterystycznego dla drużyny okrzyku. Dzień zakończyliśmy wspólną Mszą Świętą. Drugi dzień zaczęliśmy aktywnie sportową rozgrzewką. Następnie mogliśmy wykazać się pracą artystyczną tworząc różańce poznając również historię cudownego medalika. Na zakończenie dnia obejrzeliśmy bajkę, która wszystkich wprawiła w pozytywny nastrój. Trzeciego dnia odwiedzili nas instruktorzy tańca ze szkoły BK Step z Łomży.

Półkolonie parafialne. Dzień 5.

Półkolonie parafialne. Dzień 4.

Półkolonie parafialne. Dzień 3.

Półkolonie parafialne. Dzień 2.

Półkolonie parafialne. Dzień 1.

Orszak 3 Króli ulicami Stawisk

Już kolejny raz w naszej parafii odbył się Orszak Trzech Króli. Liczni zgromadzeni wierni przemaszerowali w uroczystym orszaku przez rynek w Stawiskach. Uroczystość Objawienia Pańskiego rozpoczęła się mszą świętą o godz. 12 w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Stawiskach. Stąd po mszy wyruszył barwny korowód. Nie zabrakło oczywiście trzech mędrców. Za nimi podążały dzieci i dorośli. Po drodze śpiewano kolędy oraz zatrzymywano się, by podziwiać scenki teatralne przygotowane przez młodzież. Wielu mieszkańców Stawisk maszerowało w kolorowych papierowych koronach, które rozdawane były jeszcze przed rozpoczęciem orszaku. Po zakończonych uroczystościach czekało na wszystkich coś dla ciała. Przed kościołem strażacy rozdawali ciepłą herbatę oraz grochówkę przygotowaną przez kuchnię naszego przedszkola.

Wigilia uczestników Kursu Alfa

Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas składania sobie życzeń i łamania się opłatkiem. Wspólnota kursu „Alfa” składająca się w większości z kandydatów do sakramentu bierzmowania również zorganizowała swoją wigilię dnia 15 grudnia o godz. 18.00. Rodzice kandydatów chętnie podjęli wspólne przygotowanie do tego wydarzenia. Na stole oprócz słodkich przysmaków znalazły się tradycyjne dania wigilijne. Spotkanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu w kościele po czym na sali św. Fortunata animatorzy oraz uczestnicy kontynuowali swój modlitewny wieczór. Łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd, wspólne spożywanie potraw oraz przebywanie w gronie wspólnoty sprawiły niezwykły klimat spotkania. Bogu niech będą dzięki za ten piękny czas spotkania opłatkowego.

Subskrybuje zawartość